Fotograf ślubny w Warszawie a na wsi

para młodaFotografia ślubna to zawód nieśmiertelny i ponadczasowy. Na początku istnienia fotografii to właśnie fotografie nowożeńców by najczęściej wykonywanymi zdjęciami. A teraz, kiedy ta dziedzina niesamowicie się rozwinęła, fotograf ślubny w Warszawie, w Poznaniu, Krakowie czy na wsi, tak samo jak kiedyś, ma pełne ręce roboty. Praca fotografa na wsi i w dużym mieście nieco się jednak od siebie różni.

Oczywiste jest, że zwyczaje ludzi na wsi i w dużych miastach nieraz bardzo się od siebie różnią. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że takie same zawody wykonywane w mieście i na wsi mogą bardzo się różnić.

Różnice w fotografii ślubnej

Fotograf ślubny w Warszawie nie tylko zarabia dużo więcej, ale również charakter jego pracy jest inny. Tutaj oprócz uwieczniania na zdjęciach samego ślubu oraz zabawy weselnej, co jego obowiązków należy również zrobienie nowożeńcom sesji portretowej oraz sesji w plenerze, co na wsi jest raczej rzadko spotykane. Ponadto fotograf na wsi nie musi mieć tak wysokich specjalizacji co profesjonalny fotograf ślubny w Warszawie. Mieszkam w Warszawie i miałam okazję być już na wielu ślubach, jednak tylko jeden raz wyjechałam na ślub na wieś. Cała uroczystość i wesele różniły się niemal pod każdym względem od tego co widziałam w mieście. Atmosfera też była jakaś inna, ale nie ma sensu rozpisywać się tutaj o wszystkim. Jedną z rzeczy, która zaskoczyła mnie najbardziej to to, że podczas gdy fotograf ślubny w Warszawie był tylko profesjonalnym fotografem, który wykonuje swoją pracę, na wsi zasiadał do stołu razem z gośćmi.

Fotografia jest niezwykle szerokim pojęciem, a praca fotografa jest inna w zależności od tego w jakim miejscu pracuje. Jak widać fotograf ślubny w Warszawie to nie to samo co fotograf na wsi.

Dodaj komentarz