Jednak kobieca przyjaźń jest lepsza?

Wiele się mówi na temat solidarności panującej wśród mężczyzn. To właśnie męska przyjaźń jest niesamowicie osławiona. Zupełnie inne jest postrzeganie kobiecej przyjaźni, która według niektórych wcale nie istnieje. Jednak wydaje mi się, że jest taka sfera, w której to właśnie kobiety mogą na siebie liczyć, a mężczyźni nie znajdą pomocy wśród swoich przyjaciół.

Chodzi mi o wszelkie problemy w sferze seksualnej. Mężczyźni co najwyżej mogą w swoim gronie pochwalić się swoimi podbojami. Jednak kiedy przychodzą problemy – zostają oni z nimi sami. Kobiety nie mają problemów, by między sobą dzielić się swoimi problemami z alkowy. Z powodzeniem mogą one także mówić o swoich kompleksach i niezadowoleniu ze swojego ciała.

Co więcej – kobiety mogą nawet razem umówić się do kliniki chirurgii plastycznej, nie stanowi to dla nich żadnego problemu. W telewizji można nawet z powodzeniem zobaczyć reklamy dotyczące specyfików ujędrniających i powiększających piersi.

Mężczyźni tak łatwo nie mają. Wyobrażasz sobie, aby faceci wymieniali opinie o Xtrasize między sobą? Albo żeby w ogóle potrafili zwierzyć się swojemu przyjacielowi z tego, że martwią się wielkością swojego członka? Zupełnie niewyobrażalne prawda?

Czy to zatem oznacza, że kobieca przyjaźń jest bardziej solidna od tej męskiej? Nie szłabym aż tak daleko z tymi przypuszczeniami. Ta przyjaźń jest po prostu całkowicie inna. Po prostu kobiety potrafią dzielić się uczuciami i emocjami. Jednak wydaje mi się, że w pewnych sytuacjach mężczyznom tez byłoby łatwiej, gdyby mogli liczyć na wsparcie i pomoc swoich przyjaciół.

Dodaj komentarz