Nadzwyczaj wykwintny kraj lawendy.

Ogromnie zróżnicowane warunki naturalne Francji oddziałują na to, że rokrocznie ten piękny kraj zwiedzają miliony podróżników. Z tej też przyczyny prosperuje tu turystyka. Tu właśnie odnajduje się Paryż – stolica światowej mody i zbytku, miasto niezwykle bogatych, pięknych i romantycznych. Tu znajduje się Bazylika Sacré Coeur i multum pozostałych zabytków, nadzwyczaj istotnych dla kultury całej Europy.

Bardzo przyciągającym turystów miejscem jest także Lazurowe Wybrzeże. To w tamtym miejscu naturalnie leży najbardziej znane na świecie portowe miasteczko – Saint Tropez. Blisko odnajduje się miasto, niezmiernie znane z odbywającego się raz w roku tam festiwalu filmowego – Cannes. Gdyby znudził się nam tumult wielkiego miasta względnie morskie krajobrazy, warto wybrać się w Alpy, gdzie możemy zatrzymać się w szykownym kurorcie i uprawiać sporty zimowe. Niesłychanie popularne są także przepiękne pejzaże w sąsiedztwie Bordeaux, gdzie dojrzewają winorośle, bądź prowansalskie pola pełne kwitnącej lawendy.

Do Francji globtroterów sprowadzają także romantyczne zamki nad Loarą. Francja jest krajem przepychu, o szczególnej atmosferze i niepowtarzalnej kulturze, którą wskazane jest poznać stanowczo bliżej.