O jakich rzeczach należy pamiętać projektując ogród?

Zima to dobry czas na to, by zacząć myśleć o lecie, a co za tym idzie o własnym ogrodzie. Należałoby zacząć oglądać magazyny z inspiracjami lub zgłosić się do firmy, która zajmuje się planowaniem ogrodów. Być może w tym okresie, jakim jest zima, takie firmy będą miały więcej czasu i potraktują nasze zamówienie priorytetowo.

Następnym dowodem przemawiającym za tym, iż być może obecnie jest najbardziej odpowiednia pora na to, żeby wziąć się za projektowanie ogrodu, jest to, że ceny zrealizowania takiego projektu mogą być teraz o wiele niższe niż latem, czy wiosną.
- Projektowanie ogrodów to temat, o którym należałoby pomyśleć już aktualnie – mówi pani Kasia, która zajmuje się projektowaniem ogrodów i mieszka w Poznaniu. – Równie ważną rzeczą jest pielęgnacja ogrodów.Należałoby zapoznać się z propozycjami rozmaitych firm. Niektóre oprócz pielęgnacji i projektu, gwarantują też nawadnianie ogrodów. To niezmiernie wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które dużo pracują i cały dzień nie ma ich w domu. Takie rozwiązanie pomoże im utrzymać swój ogród w odpowiednim stanie i sprawi, że latem będzie wyglądał faktycznie rewelacyjnie.

Mnóstwo osób marzy o prześlicznym ogrodzie, ale tak naprawdę nie wie od czego zacząć, aby go w rozsądny sposób „urządzić”. Trzeba wiedzieć w jakim miejscu posadzić odpowiednie rośliny. Jakie będą nadawały się na początek rabatki, a jakie na jej koniec. Mało tego wszystko wypada ułożyć kolorystycznie.