Po przebytym trądziku nierzadko pozostają blizny

Po przebytym trądziku niezmiennie pozostają na stałe blizny. Część z nich to blizny powierzchowne, względnie łatwe do pozbycia się, aczkolwiek często formują się również blizny głębokie, których wyleczenie nie jest już tak bezproblemowe. Jest to całkiem uniwersalny problem, dlatego wiele osób chciałoby używać odpowiedni krem na blizny potrądzikowe.

Szramy formują się zwłaszcza wówczas, gdy trądzik jest nieleczony na przykład przy pomocy odpowiednich preparatów. Zarówno trądzik, jak i pozostające po nim blizny, mogą bardzo ujemnie oddziaływać na samoocenę danej osoby, przeszkadzając lub ograniczając stosunki międzyludzkie oraz życie społeczne. W związku z tym tak istotne jest, aby tego ustrzec się oraz nie dopuścić do takiej sytuacji. Jeżeli leczenie tej choroby jest zastosowane relatywnie wcześnie, wyleczenie i niedopuszczenie do rozwoju blizn jest bardzo możliwe.

Przed przystąpieniem do usuwania blizn należy najpierw wyleczyć przyczynę trądziku, w przeciwnym wypadku popadniemy w błędne koło, ponieważ nawet, jeśli uda się nam usunąć szramy, nie wyleczony trądzik może wywołać formowanie się nowych szram. DLatego należy przede wszystkim odszukać źródło choroby i ją wyleczyć. W przeciwnym razie można na jakiś czas zaleczyć objawy, jednak choroba może odnowić się.