Pronto… i pokój wysprzątany na błysk

Bez względu na to, czy lubimy sprzątać czy też nie, to tak naprawdę większość pań domu codziennie stara się robić porządki we własnym mieszkaniu… oczywiście według swoich potrzeb, ustalonego planu i przyzwyczajeń. Jednak… co jakiś czas przychodzi taki moment, że potrzebujemy generalnie posprzątać cały dom i dopiero wtedy okazuje się jakie jest to trudne i zarazem męczące.

Wiele osób odkłada ten dzień jak najdalej tłumacząc się, że nie mają czasu bądź są zmęczeni. Jednak prawda jest okrutna… kiedyś i tak będziemy musieli się do tego zabrać! Na szczęście, są sposoby, które znacznie ułatwią nam wszystkie te czynności i sprawią, że za bardzo się nie zmęczymy. Pierwszym z tych sposobów jest odpowiedna strategia działania oraz dokładne zaplanowanie wszystkich prac, drugim sposobem są natomiast preparaty do sprzątania, np. Pronto, które w znaczny sposób zaoszczędzą nam czas, a do tego sprawią, że sprzątanie nie będzie takie kłopotliwe.

Od czego zaczynamy sprzątanie?

  • Przede wszystkim, zacznijmy od sporządzenia dokładnego planu działania. Najlepiej jest wypisać na kartce wszystkie czynności, które będziemy musieli po kolei wykonać. Dzięki takiej liście nie zapomnimy o czymś, a ponadto wykreślanie z niej kolejnych punktów sprawi nam wielką radość. W tym miejscu dobrze jest również zajrzeć do posiadanych środków czynności, zastanowić się czego nam brakuje i co powinniśmy dokupić. Pamiętajmy przy tym, że efekt końcowy naszego sprzątania zależy nie tylko od naszych chęci, ale również od produktów, których używamy do samego sprzątania. Skupmy się więc na artykułach dobrej jakości. Taką marką jest np. Pronto, któremu bez wątpienia możemy zaufać.
  • Gdy plan jest już gotowy, a w domu znajdują się wszystkie niezbędne środki, opróżnijmy pomieszczenie, w którym zamierzamy sprzątać z jak największej ilości rzeczy. Oczywiście wszystko to zależy od wielkości naszego mieszkania, ale gdy możemy sobie na to pozwolić dobrze jest wynieść np. z pokoju fotele, krzesła, zwinąć małe dywaniki, a także – w miarę możliwości – przenieść bibeloty z półek czy komód.
  • Sprzątanie pokoju zaczynamy od zewnątrz. Czyli jeśli posiadamy balkon bądź taras to właśnie będzie miejsce, które powinno znaleźć się jako pierwsze na naszej liście. W następnej kolejności myjemy okna, następnie ściany i sufit dokładnie przecieramy z kurzu, a także żyrandol i całe oświetlenie. Jeśli te czynności mamy już za sobą zabieramy się za umycie, bądź dokładne wytarcie bibelotów. Nie zapominamy przy tym oczywiście o kwiatach, zarówno żywych jak i sztucznych, różnego rodzaju pudełkach, książkach, a także płytach CD i innych…
  • Podczas ścierania kurzu z mebli oraz ich pielęgnacji, a także przy dokładnym czyszczeniu sprzętu elektronicznego z powodzeniem możemy wykorzystać środki czyszczące Pronto. Znajdziemy wśród nich płyny, spraye, pianki czy chusteczki antystatyczne, nabłyszczające, lub pielęgnujące drewno.
  • Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać jest wytrzepanie dywanów, ewentualne ich wypranie, a także umycie i wypolerowanie podłogi. Tutaj również możemy wesprzeć się środkami czystości marki Pronto, które nie tylko myją, ale również pielęgnują każdą powierzchnię.

Kluczem do szybkiego sprzątania jest z pewnością dbanie o porządek na co dzień, odkładanie wszystkiego na swoje miejsce i używanie wysokiej jakości preparatów. To wszystko sprawi, że nawet generalny porządek nie będzie już dla nas wielkim wyzwaniem.

Dodaj komentarz