Proste przepisy dla młodej pani domu

Gdy oglądamy programy kulinarne zwykle patrzymy i mówimy do siebie ‚jakie to proste’ – jest to jednak zwykle tylko takie złudzenie, bo przepisy wykonywane przez mistrzów i szefów kuchni wydają się proste choć wcale takie nie są. Jak zatem przekonać się, które przepisy są proste do wykonania?

Można to testować samodzielnie – metodą prób i błędów – lub też poszukać rady u kogoś bardziej doświadczonego i skorzystać z jego wskazówek. Bo osoba z większym doświadczeniem, która ugotowała już powiedzmy 200 przepisów z książki kucharskiej wie już z własnego doświadczenia, które to były te proste przepisy a które np. się nie udały za pierwszym razem i dlatego trzeba by uznać je za trudne, lub chociaż średnio-trudne.

Ja np. często zaglądam na bloga Pani Fotograf Gotuje, bo tam są same proste przepisy – np. prosty przepis na sos bolognese – to popularny sos w wielu polskich kuchniach choć wywodzi się oryginalnie z południa Europy. Warto się z tym przepisem zapoznać, bo jest dobrze opisany i łatwo się go robi.

Wartościowy też jest przepis na barszcz czerwony zamieszczony na tym blogu – bo jest do niego nawet zamieszczony film i można sobie obejrzeć jak proste było wykonanie tego barszczu!

Ze względu na zbliżające się święta polecę tu jeszcze znakomity przepis na sernik – to już przepis dla średnio-zaawansowanych pań domu – jednak warto go wypróbować, bo mi z tego przepisu sernik wyszedł na prawdę puszysty i smaczny.

Dodaj komentarz