Zakup kota

Utalentowane hodowle udzielają drobiazgowych kontent o wychowaniu i pielęgnacji oraz podarują poniekąd preliminarną wyprawkę. Bardzo zasadniczym jest to aby zakupiony kot był szczepiony. Kupię kota jeśli ktoś powiada nam, iż kot będzie sporo tańszy ale bez rodowodu, to oznacza, że nie sprzedaje nam kota szlacheckiego – w trakcie wykształcenia kociaka prawdopodobnie zauważymy takie cechy, jak agresja, chorobliwość, wady anatomiczne a genetyczne, często takie koty padają.

Kolejny ambaras to: czy kot ma być jedynie naszym przyjacielem, czy mamy zamysł kupować koty rasowe. W przypadku zakupu kota wystawowego, przeznaczonego do hodowli, zastanowić trzeba się nad: rasą jaką żebyśmy potrzebowali hodować (niewskazane jest hodować kilka ras), płeć kota też ma znaczenie, jak a kolor.

Koty bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, porzucenie ich albo sprzedanie w inne ręce jest dla nich wydarzeniem zamieniającym ich psychikę. Kota w domu należy traktować jak gościa nadzwyczajnego czyli pełnoprawnego członka rodziny. Wyżywienie kota dość nie jest drogie, choć zakup akcesoriów do jego pielęgnacji to pojedynczy, ale konieczny sumpt. Oferta sprzedam kota to najboleśniejszy moment w życiu każdego hodowcy.

Kupując małego kota wolno mieć spory wpływ na formowanie jego cech temperamentu a monitorować jego rozwój.