Zmienna moda

modelkaWszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla kobiety moda jest rzeczą bardzo ważną. Bez niej nigdy nie będziemy wiedzieli w jaki sposób dobrze jest zaprezentować się przed innymi, co sprawić aby uzyskać akceptację otoczenia. Niestety bolączką wszystkich kobiet jest fakt, że moda potrafi zmieniać się niemalże z prędkością światła.

Nie ma przecież nigdy pewności, że piękna sukienka którą kupiliśmy kilka dni temu za następne kilka tygodni stanie się czymś, w czym nawet wstyd byłoby pokazać się przed innymi. Cóż, jak to się mówi, dla każdego coś dobrego. W tej chwili jednak chciałabym przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, w jaki właściwie sposób w dzisiejszych czasach podąża się za modą, co się robi, aby wydawać się innym atrakcyjnym? Cóż, wydaje mi się, że jest to pytanie na które nie łatwo byłoby odpowiedzieć. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o modę, to wyróżnić można dwie grupy ludzi. Z jednej strony będą to ci, którzy sami nie potrafią wybrać sobie stroju i z tego powodu będą ślepo podążali za modą, robili to, co nakazują im kolorowe czasopisma. Z drugiej jednak strony nie można zapomnieć o fakcie, że jakby nie patrzeć to właśnie w ten sposób promuje się wiele firm. Innymi słowy, jest to nic więcej jak tylko sposób na biznes. Oczywiście istnieje także druga grupa kobiet. Te w przeciwieństwie do innych nie interesują się modą nawet w najmniejszym stopniu tak, a idąc do galerii handlowej czy nawet lumpeksa będą się kierowały jedynie własnym gustem.

Jak widać moda jest zmienna a zarazem niezbyt stabilna. Może się okazać, że to co jest promowane w gazetach będzie jedynie reklamą, którą zapodają większe korporacje. Z drugiej jednak strony tak czy inaczej może to być bardzo dobrą pomocą dla kobiet, która jak to się mówi „nie mają się w co się ubrać”.

Dodaj komentarz