Chcesz być grafikiem? Sprawdź dlaczego warto ukończyć tego rodzaju kurs

Wiele osób sądzi, że praca grafika jest lekka i miła, a honoraria same wpływają na konto. Jednak aby zarobki były naprawdę opłacalne, trzeba – jak w każdym zawodzie – być rewelacyjnym w swojej dziedzinie. Jednak to jeszcze nie wszystko.

Trzeba zacząć od tego, kim w ogóle jest grafik komputerowy. To osoba, trudniąca się w głównej mierze tworzeniem konceptów graficznych w charakterze informacyjnym albo reklamowym. Może tworzyć wszelakiego rodzaju ulotki, foldery czy billboardy. Podstawowym narzędziem, którego używa jest komputer z właściwym oprogramowaniem.

Grafik komputerowy może pracować jako freelancer bądź w agencji reklamowej lub studiu graficznym. Jednak na początku trzeba spełnić odpowiednie oczekiwania. Dla zatrudniających liczą się nade wszystko doświadczenie oraz praktyczne przygotowanie zawodowe. Zaś nie wszędzie liczy się ukończona szkoła. Dyplom to nie wszystko. Bardziej zaimponować może bogate portfolio niż dyplom nawet wybitnej uczelni. Firmy na ogół zatrudniają grafików na okres próbny, w trakcie którego sprawdzają faktyczne zdolności zatrudnionego. Sprawdzane jest wyczucie estetyczne, wyobraźnia, dokładność, gorliwość a także zdolność do współpracy z klientem. Grafik powinien być komunikatywny oraz otwarty na nowe rozwiązania a także umieć pracować pod presją czasu. Pomocna jest również znajomość języków obcych. Z racji tego, iż należy opanować umiejętność poruszania się w specjalnym oprogramowaniu, grafikami stają się przeważnie ludzie młodzi, do ok. 40-go roku życia.

Zainteresowani grafiką komputerową mogą zyskać pożądane zdolności albo rozbudować posiadane już kwalifikacje podczas szkoleń grafiki komputerowej. Można zapisać się na warsztaty przekrojowe omawiające skrótowo różnorakie programy bądź kursy skupione na jednym temacie, np. Adobe Photoshop. Opłaca się wziąć udział w drugiej możliwości, aby dokładniej zrozumieć przedstawiany program i zyskać więcej umiejętności. Dobrze, jeśli uczestnicy umieją biegle obsługiwać komputer. Na kursie uczą się np. tworzyć grafikę, robić materiały reklamowe a także projektować prezentacje i witryny www. Doświadczona kadra przekazuje wszelkie wartościowe wskazówki dotyczące technik graficznych bądź używania coraz bardziej zaawansowanych narzędzi. Szkolenia najczęściej trwają w weekendy, zaś nieliczne grupy gwarantują szybkie przyswajanie wiedzy. Na końcu każdy kursant dostaje dyplom, który poświadcza zakończenie warsztatów i zdobycie wszystkich niezbędnych na stanowisku grafika komputerowego umiejętności. Warto poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe kompetencje, albowiem na naukę nigdy nie jest zła pora. Zainwestowanie w swój rozwój prędzej czy później wygeneruje duże korzyści.

Dodaj komentarz