Sztuka leczenia ciała

Akupunktura WarszawaLeczenie dolegliwości ludzkich jest bardzo skomplikowanym i trudnym procesem. Nie zawsze pomagają metody medyczne, znane nam ze szpitali i od lekarzy. Istnieje również grupa ludzi, którzy tylko w ostateczności proszą o pomoc lekarzy i używanie medykamentów. Niekonwencjonalne metody leczenia znane są od bardzo dawna. To doskonały sposób na pozbycie się bardzo wielu schorzeń. Dlaczego stosujemy je tak rzadko? Niestety większość lekarzy nie jest za promocją metod, które nie wpływają na zyski wielkich koncernów. Dzisiaj to napędza rynek. Pomówmy o metodach, dzięki którym czujemy się lepiej, które stosowano przez setki lat, kiedy leki oraz inne środki chemiczne nie były dostępne, a nawet poznane. Akupunktura w Warszawie to korzystanie z metod, które mają ponad 5000 lat. Sprawdzonych i potwierdzonych wieloma latami badań. Sztuka akupunktury wywodzi się z Chin, wykorzystując chińską filozofię skupiającą się na energii krążącej we wszechświecie.

Akupunktura – o co w tym chodzi?

Na czym polega takie leczenie? W związku z często używanym pojęciem „energia”, mamy tu do czynienia z niedoborem bądź nadwyżką pewnych sił w naszym ciele, co z kolei powoduje choroby – według tradycyjnej medycyny chińskiej. Sam zabieg ma na celu wzmocnienie układu odpornościowego. Oczywiście warto wspomnieć, że najważniejszą rolę odgrywają tutaj dwie energie – Yin (pasywna) oraz Yang (aktywna), które połączone tworzą Chi. Zaburzenie równowagi może być skutkiem chorób, złego samopoczucia, stresu i innych dolegliwości. Dlaczego akupunktura? Nakłuwanie odpowiednich miejsc pozwala na odblokowanie Qi, pozbycie się złej energii i jednocześnie bólu. Wbijanie igieł w wybrane miejsca ciała, pobudza nerwy, mózg, ale również działa na psychikę. Ostatnie badania potwierdzają też wydzielanie się endorfin, które tłumią uczucie bólu.  Akupunktura w Warszawie wpływa na przepływ krwi i dotlenienie komórek w ciele, przez co dochodzi do szybszej detoksykacji organizmu.

Co na to lekarze?

Akupunktura to nie tylko tradycja, ale i nauka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) spisała listę chorób możliwych do wyleczenia właśnie tą metodą! W czym dokładnie nam pomoże? W schorzeniach neurologicznych takich jak niedowłady i bóle głowy, chorobach układu kostno-mięśniowego, przewodu pokarmowego, układu krążenia, oddechowego. Pomaga również w walce z chorobami skóry, wątroby, układu moczowego oraz schorzeniach typowo kobiecych. Bardzo wielu światowych lekarzy poleca akupunkturę, nie jako wspomaganie, ale leczenie. Okazuje się zatem, że bardzo wiele problemów zdrowotnych możemy zlikwidować z pomocą tej chińskiej metody.

Sam zabieg nie odbywa się w szczególnych warunkach, za to sposób może być zadziwiający dla większości. Używane w akupunkturze igły są niemalże niewidoczne i nieodczuwalne. Nie trzeba się zatem obawiać, że zabieg będzie bolesny, czy nieprzyjemny. Nie potrzebujemy specjalnego przygotowania. Kluczem jest współpraca ze specjalistą, który dokładnie powie co mamy robić, a raczej czego nie robić. Po zabiegu ulga odczuwalna jest od razu, bez wyczekiwania tygodniami na efekty.

 

Dodaj komentarz